Domy drewniane

Niektórzy ciągle mają wątpliwości co do domów drewnianych, ale ich obawy często są bezpodstawne. Domy z bali budowane są z najlepszych gatunków drewna. Nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Są trwałe, ciepłe w zimie i chłodne w podczas lata.

Drewno jest chronione przed szkodnikami. Dom z bali jest nasączany środkami jakie opóźniają zapłon. W dodatku jest ładny, mieszkanie w nim jest związany z prestiżem. Jest zdrowy, ponieważ drewno jest materiałem, który reguluje poziom wilgoci. Wydziela olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na nastrój. Dom z bali  łatwo jest zmodernizować. Coraz częściej budowane są też inne obiekty z bali, np. rezydencje albo restauracje.Innymi zaletami domu z bali są: niedługi okres jego budowy oraz stosunkowo niewielką wagę.

Gdzie najlepiej postawić dom z bali? Z całą pewnością najlepiej będzie wyglądał otoczony zielenią. Należy przypatrzeć się działce przed jej zakupem, najlepiej w okresach, kiedy są duże opady. Należy się upewnić, że teren nie jest bagnisty, ponieważ takie usytuowanie jest niestabilne. Istotne jest zagospodarowanie przestrzeni dookoła domu. Należy rozplanować, w którym miejscu ma się znajdować teren rekreacyjny, gdzie drzewa oraz warzywa, a gdzie wjazd dla samochodów. Możemy pójść po pomoc do specjalisty od projektowania ogrodów.

Leave a Comment