Gotowanie rodziców

Jak dotąd, pod koniec trzeciej dekady, wszystko, co znałem, to moja kariera i moje środowisko akademickie. I trochę artystycznego życia. Jednak od 2020 roku mam nowy projekt i nowe wyzwanie: zostać rodzicem. Na początku wyobrażałem sobie, że będę musiał po prostu dostosować swoje życie, aby wychować dziecko i wszystko będzie dobrze. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​nie jestem już tą samą osobą i ponowne przystosowanie staje się mało prawdopodobne. Przekonałam się, że muszę na nowo wymyślić swoje życie, aby wychować dziecko, kierując się receptą wszystkich wielkich wynalazków świata: wykorzystując zdobyte wcześniej umiejętności i wiedzę, dodając odrobinę kreatywności i podejmowania ryzyka, czerwone wino i nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Przez cały czas dobre jedzenie pozostaje magiczną różdżką, która zapewnia mi zdrowie.

Wszyscy musimy przyznać, że gotowanie dobrego jedzenia czy jakiegokolwiek innego jedzenia i jednoczesne bycie rodzicem to duże wyzwanie. Słyszałem, jak wielu rodziców mówi, że nie mają wystarczająco dużo czasu na jedzenie, nie mówiąc już o gotowaniu. I to prawda, czas jest jednym z najdroższych „dóbr”, jakie możemy mieć, kiedy wychowujemy dziecko, zwłaszcza we wczesnych latach życia. Dziecko ma osobowość i wiele potrzeb w twoim życiu, przychodzisz z wątpliwościami i niepokojami. Za każdym razem, gdy Twoje dziecko płacze, możesz się zastanawiać, czy jesteś dobrym rodzicem. Za każdym razem, gdy musisz podjąć decyzję, świat kręci się wokół ciebie. Żaden przepis nie jest doskonały ani uniwersalny. Jednak przez lata stresu i wysiłku zrozumiałem, że dobre jedzenie, a szczególnie ostrożne jedzenie, jest drogą do szczęścia,spokój i dobre samopoczucie. Dlatego zasługuje na szczególne miejsce w naszym życiu.

W tej sekcji zamieszczę przepisy, sztuczki i przemyślenia dotyczące gotowania i zarządzania czasem przygotowywania posiłków. To przestrzeń dla rodziców, przyjaciół i współpracowników… i, jak się domyślacie, dla wszystkich zaangażowanych. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne dla naszego dobrego samopoczucia jest bycie uważnymi jedzącymi, pełnymi pasji szefami kuchni i świadomymi konsumentami. A także, jeśli jesteś kimś, kto dba o planetę, przekonasz się, że Twój wysiłek polegający na kreatywnym i ostrożnym napełnianiu talerza każdego dnia będzie miał wartość w przyszłości i zostanie nagrodzony z natury.

Jestem kimś, kto naprawdę lubi gotować, jestem szczęśliwy i podekscytowany, gdy kroję warzywa lub przygotowuję zioła i przyprawy. Lubię być precyzyjny w przygotowaniu, a jednocześnie kreatywny i artystyczny. A kiedy czas jest bardzo ograniczony, staram się przygotowywać jedzenie od zera, nawet jeśli nie postępuję zgodnie z procesem „szefa kuchni”. Mając 6-tygodniowe dziecko w momencie pisania tego tekstu nie wstydzę się przyznać, że wykorzystałam wiele sztuczek, aby zagospodarować czas gotowania… i na razie zamierzam to kontynuować. Co więcej, zamierzam znaleźć jeszcze więcej skrótów, aby ugotować niesamowite jedzenie w domu i podzielić się nim z wami, rodzicami i zapracowanymi duszami.

Uświadomiłem sobie, że bycie rodzicem to stan bycia. Kiedy się zacznie, będzie trwało do końca moich dni. To także projekt opieki na całe życie, nie tylko dla mojego własnego dziecka, ale ogólnie dla innych dzieci. Wszystkich, którzy mają kontakt z moim dzieckiem i innymi dziećmi. I tak dalej. Postrzegam jedzenie i wszystko, co reprezentuje, jako podstawę troski o innych. Dlatego ta sekcja będzie również zawierała debatę, przemyślenia, działania i marzenia o praktykach produkcji żywności, głodzie i nadmiernej konsumpcji, gospodarowaniu odpadami, zrównoważonym rozwoju i dobrych praktykach na świecie.

Odsyłam do https://www.zoltazyrafa.pl