Jak zamontować kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa jest jednym z najważniejszych elementów w łazience. Warto więc wybierać ja bardzo uważnie, kierując się nie tylko własnym gustem, ale również możliwościami pomieszczenia. Wnętrza łazienek bardzo często są dosyć nieduże i nieustawne, tym bardziej sporo uwagi trzeba zwrócić na prawidłowy montaż kabiny prysznicowej.

kabina prysznicowa

Dobrze jeśli kabinę montuje fachowiec np. hydraulik kalisz.

Kabina prysznicowa powinna być przede wszystkim montowana przez fachowców. Nie zabierajmy się za to na własną rękę, jeśli nie mamy o tym pojęcia. Nawet, jeśli kabina dostępna jest wraz z instrukcja montażu, drobne błędy spowodują, że będzie ona niestabilna i niebezpieczna dla użytkowników. Miejsce na kabinę prysznicową trzeba przewidzieć już w projekcie całego pomieszczenia. Powinna znajdować się tak, aby był bezproblemowy dostęp do odpływy wody, a jednocześnie nie może utrudniać korzystania z pozostałych części pomieszczenia. Nie powinna być też zbyt duża, gdyż może zabraknąć miejsca chociażby na pralkę czy szafkę umywalkową.

Montaż kabiny prysznicowej przeprowadza się w momencie, gdy główne elementy wnętrza, takie jak płytki na ścianach czy podłogach są już gotowe. Warto dopilnować, aby wszystkie akcesoria pod prysznicem były prawidłowo zamontowane, a także łatwe w późniejszym użytkowaniu. Czasem wystarczą zacinające się drzwi kabiny, aby spowodować sporo problemów późniejszym użytkownikom. Pamiętajmy też, że kabina prysznicowa musi być właściwie oświetlona. W tej kwestii doskonale sprawdzi się oświetlenie led w postaci wodoszczelnych taśm lub profili, które można bez problemu montować nawet pod prysznicem.

Film przedstawiający jak wygląda montaż kabiny prysznicowej