Korzystanie z ebooków

We współczesnych czasach coraz to częściej zamieniamy książki na e-booki. Dla mnóstwa osób jest to wygodniejsze rozwiązanie, bowiem nie muszą wydawać dużej ilości pieniędzy na książki. Są aczkolwiek osoby, które zdecydowanie wolą tradycyjną papierową książkę od jej elektronicznego zamiennika.

Nim jednakże wyda się wyrok, oceniający negatywnie książki elektroniczne powinno zastanowić się nad korzyściami i wadami. Takie książki można niezwykle łatwo wyszukać za pomocą wyszukiwarki internetowej, wystarczy tylko wpisać hasło: e-book albo ebook. Z dnia na dzień lista tego typu książek wzrasta, dzięki czemu konsumenci mają coraz większą możliwość wyboru między książką elektroniczną, a tradycyjną.

E-booki dla wielu osób mogą być nieporęczne w użytkowaniu, ze względu na to, że nie każdy lubi czytać książki za pośrednictwem komputera. Jest to mało wygodny sposób i ogromnie uciążliwy dla oczu. Dodatkowo dużo osób lubi czytać książki podczas podróży, wobec tego w takim przypadku najwygodniej jest im po prostu otworzyć tradycyjną książkę, niż wyciągać notebook. Na rynku pojawiły się również specjalne urządzenia, które pomagają odtwarzać tego typu książki w pojazdach, jednakże opinie na ich temat są podzielone. Jedni uważają, że są to urządzenia bardzo wygodne, bowiem są zdecydowanie lżejsze od książek. Co więcej w jednym takim urządzeniu można zmieścić około tysiąca e-booków. Przeciwnicy z kolei twierdzą, że nic nie jest w stanie zastąpić zapachu książki i szelestu przewracanych kartek.

Odpowiednim rozwiązaniem dla osób lubiących czytać książki w trakcie podróży, które niekoniecznie pragną nosić w plecaku ciężkie tomy, są audiobook. Książki w wersji audio również można pobrać z Internetu, wpisując w wyszukiwarkę wyraz: download audiobook. W wielu przypadkach tego typu książki czytane są przez popularnych autorów, przez co ogromnie przyjemnie się ich słucha.

Pozostaje tym samym pytanie, czy korzystanie z audiobooków jest kosztowne i czy da się ściągnąć e-books for free ? Wszystko zależy od tego jakich książek szukamy. Część z nich jest bowiem płatna, ale coraz większa część zarówno audiobooków oraz e-booków jest darmowa. Żeby trafić na stronę, na której można znaleźć darmowe e-booki, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo: download e-book czy też dowland pdf, albowiem większość tego typu plików zapisana jest w formacie pdf.