Marketing internetowy

Bardzo często podczas rozmów na temat marketingu internetowego wielu nie rozumie samego pojęcia. Przez pierwsze kilka słów wypowiadane, są dla nich czarną magią, mimo że całe pojęcie w różny sposób otacza ich samych.

Jest to bardzo ogólne pojęcie, które składa się między innymi: Przeróżnymi formami reklamy, banerów, filmików, ogłoszeniami, sieciami reklamowymi, wiadomościami e-mail, w których umieszczone są reklamy. Najprościej mówiąc Marketing internetowy to w swojego rodzaju zarabianie przez internet, pozyskiwanie klientów, sprzedaż usług czy rzeczy.
Już od początkowych lat istnienia internetu, zaczął się szerzyć cały marketing. Początkowo były to same wiadomości tekstowe, czyli maile które były wysyłane do każdego potencjalnego klienta. Teraz podobnie jak internet, tak formy reklamy zmieniają się diametralnie. Jedne są przyjemne, nieraz nawet przyjemne, drugie zaś są nieprzyjemne, wręcz utrudniające przemieszczanie się w internecie. Do takich zagrań zazwyczaj posuwają się osoby, które próbują zarobić przez internet. Spamują wszystkie osoby, które znają, po to jedynie by wzbogacić się o kilka groszy.

Nie jest to nic złego, że ktoś chce zarobić, czy to na dom czy na własne potrzeby. Ale z takimi narzędziami każdy powinien posługiwać się odpowiednio, z rozsądkiem. Marketingiem internetowym zajmują się zarówno osoby prywatne, jak i bardzo duże korporacje takie jak : Google, Yahoo!, MSN czyli Microsoft. Oczywiście co do zarobków nie ma co porównywać, chodź każdy powinien się cieszyć, że korporacje takie dają możliwość zwykłym użytkownikom zarobić.