Masaż

Masaż jest sztuką, ale także dziedziną nauki i medycyny. Istota masażu polega na rozluźnieniu i odprężeniu osoby masowanej, ale nie tylko. Wiele rodzajów masażu wpływa na nasze samopoczucie alei także na stan zdrowia. Prawidłowo wykonany masaż usprawnia funkcjonowanie organizmu osoby masowanej. Jednak inną istotą masażu jest bliskość drugiej osoby tym bardziej, gdy nie jest to osoba obca tylko ktoś nam bliski.

Według wielu poradników, książek, e-booków i innych nośników wiedzy zajmujących się tą tematyką celem masażu jest dawanie chwili wytchnienia, relaksu i odpoczynku osobie masowanej. Delikatny masaż wprowadza w swoisty letarg i stan nieświadomości. Wszystkie myśli odchodzą gdzieś na bok, zostaje tylko ta chwila? Chwila ta należy do nas i mamy z niej czerpać jak najwięcej.

Oprócz masażu relaksacyjnego są też inne rodzaje masażu, które mają, np. wspomóc organizm do lepszego, sprawniejszego funkcjonowania (są np. formą skutecznej rehabilitacji). Tego typu masażem jest choćby drenaż limfatyczny czy masaż sportowy. Ich zadaniem jest pobudzenie organizmu, np. mięśni do większego wysiłku czy limfy do lepszego krążenia. Kto dba swój organizm powinien się raz na jakiś czas poddać takiemu zabiegowi.

Masaż oprócz tego, że jest swoistego rodzaju sztuką jest także dziedziną medycyny. Potrafi złagodzić nie tylko napięcie fizyczne czy psychiczne, lecz także może pomóc w leczeniu wielu schorzeń czy chorób. Masaż dwóch bliskich osób stworzy także niezwykłą więź i bliskość. Stworzy także magiczne i niezapomniane chwile, do których będzie się wracać za każdym razem z nieopisaną przyjemnością.

https://www.umb.edu.pl/s,12579/Masaz_leczniczy