Muzyczna kąpiel

Codzienna toaleta jest czymś naturalnym i koniecznym w życiu. Ale dlaczego nie umilić tej oczywistej czynności? Śpiewanie pod prysznicem jest odruchem, ale można to robić przy akompaniamencie muzyki. Jak wybrać dobre radio? – oto jest pytanie.
Kupno radia do łazienki może wydawać się czymś prozaiczny. Jest w Polsce grupa zapaleńców, którzy tak nie twierdzi. Na ten temat powstają artykuły w blogach, są długie rozmowy na forach internetowych. Każdy ma swoją opinię na ten temat. Sam postanowiłem zmierzyć się z nim (choć kiedyś już go poruszałem na łamach tego bloga).

Od czego zacząć?

Radio wynalazł ponad 200 lat temu Guglielmo Marconi, od tamtego czasu wiele się zmieniło. Powstały coraz lepsze radioodbiorniki. Jakość dźwięku z każdym rokiem się polepszała. Później radia znalazły się w domach itd. Ale nie o historii radia chcę tutaj pisać (nie dziś, zainteresowanych zapraszam na Wikipedię pod hasłem radio). O doborze radia do powinniśmy poczytać w internecie – tak sądzi przeciętny Kowalski, owszem. Niemniej w pierwszej kolejności należy ustanowić budżet jakim dysponujemy. Ceny na w sklepach wahają się od 50 złotych do kilku tysięcy (standardem są kwoty około 500zł patrz audio4home.pl). Radio do łazienki powinno być przede wszystkim wodoszczelne. Nawet jeśli nie będzie mieć bezpośrednio kontaktu z wodą to często para, która tworzy się w pomieszczeniu może zrobić wiele złego. A wiadomo, że połączenie elektryczności i wody nigdy nie kończy się dobrze.

Wybierając radio dobrze poczytać o firmie, która je wyprodukowała doskonale robi to sklep, który podałem już we wcześniejszym linku (https://www.audio4home.pl/content/6-o-eis-sound),

Warto skupić się również na funkcjach urządzenia. Jeżeli ma służyć tylko do odbioru fal to nie warto inwestować i kupić tani model na baterie. Ale jeżeli chcemy decydować co rozlega się w głośniku to mamy ogromny wybór urządzeń, które obsługują zarówno karty SD, jak i USB. Możemy się również połączyć przez Bluetooth z naszymi smartfonami. Zaletą są również piloty dostępne w zestawach, dzięki czemu nie ma potrzeby opuszczać ciepłej kąpieli.
W zależności od potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie.