Na rower

Już za chwilę skończy się zima, wyciągniemy rowery z garaży i pojedziemy w siną dal!

 

Uwielbiamy jazdę dwukołowymi pojazdami, jak wskazują ostatnie badania przeprowadzone wśród polskich cyklistów. Już wcale nie jesteśmy na szarym końcu wśród europejskich państw z naszym poruszaniem się dwukołowymi pojazdami. Polacy coraz chętniej i częściej sięgają po rowery i to wcale nie jest spowodowane tym, ze nie stać nas na samochód czy motor czy też skuter (bardzo popularny wśród Polaków). Otóż okazuje się ostatnio, że Polacy kupują coraz więcej rowerów, które swoim stanem i warunkami nie odchodzą wcale od tych, którymi jeżdżą po swoich trasach rowerowych zachodni sąsiedzi np. Niemcy, Holendrzy, Anglicy czy Francuzi. My także możemy się pochwalić wieloma dróżkami rowerowymi. W każdym województwie, gminie czy na wsi nawet istnieją specjalnie utworzone pod kątem cyklistów ścieżki o dobrze oznaczonym trybie. Zadowolą one każdego amatora.
Nawet tego wybrednego i bardzo wymagającego. Na przykład takie miasteczko Pobierowo, które leży nad morzem w okolicach Rewala. Niby jest małe i niepozorne, a zawiera w sobie i wokoło siebie tyle dróżek i ścieżek rowerowych, że każdy kto tam przyjeżdża podczas wakacji czy po ich zakończeniu to mówi, że władze naprawdę zadbały o dobre warunki dla cyklistów. Każda ścieżka jest starannie przemyślana i dobrana pod każdego rodzaju jazdę. Jedne są przeznaczone dla jazdy szybkiej i niezbyt meczącej czyli mogą z niej korzystać osoby w starszym wieku, osoby jeżdżące rowerami w celu rehabilitacyjnym oraz inne osoby. Inne dróżki są o trudniejszych warunkach. Prowadzą one na przykład wzdłuż morza, po wyboistych drogach. Polecamy je zatem osobom lubiącym niczym górską jazdę.
Każda droga nad morzem pozwala nam na dokładne obejrzenie okolic i ich zwiedzanie. Pensjonaty i ich właściciele proponują nam w swojej ofercie wypożyczanie rowerów.

Jeśli szukasz ciekawych wypraw rowerowych zapraszam na: www.wyprawyrowelove.pl