Sztuka makijażu dla amatorek

Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w sztuce makijażu, ten mini poradnik jest w sam raz dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak umiejętnym makijażem oczu podkreślić swoją urodę. Jak dzięki makijażowi ust uwypuklić je i optycznie powiększyć. I wreszcie jak sprawić, aby twoja twarz zyskała blasku i urody. Zaczynajmy!

Przede wszystkim, żeby makijaż dobrze trzymał się na twarzy dobrze jest najpierw nałożyć bazę pod makijaż, czyli swego rodzaju krem, który sprawi, że kosmetyki do makijażu pozostaną na swoim miejscu i nie zepsują naszej urody. Ma to szczególne znaczenie przy makijażu oczu. Jeśli twoja skóra jest tłusta, pamiętaj o tym, aby zastosować matujący podkład i puder do makijażu do skóry z problemami trądzikowymi, które często niestety współistnieją z cerą tłustą, niekorzystnie wpływając na naszą urodę. Aby w makijażu wyglądać jak najkorzystniej i wyeksponować naszą urodę powinnyśmy wtedy stosować kosmetyki lekkie, nie zatykające porów, bo inaczej efekt będzie przeciwny od zamierzonego. Po co nam perfekcyjny makijaż oczu, jeśli urodę psuć będzie wielki pryszcz na nosie?

Ponadto, aby makijaż dodawał nam urody, należy odpowiednio dobrać kolorystykę makijażu oczu, ust i różu do policzków, jak również podkładu i pudru do makijażu. Na pewno słyszałaś o czterech podstawowych typach urody czyli urodzie typu zima, wiosna, lato i jesień – makijaż dla każdego z tych typów urody jest całkiem inny. Odpowiednia kolorystyka makijażu oczu dla urody typu zima to kolory metaliczne jak srebro i złoto, ale w makijażu oczu możemy też wykorzystać kolor waniliowy, biały, jak również czarny. Zimom będzie też pasował do urody makijaż oczu w kolorze niebieskim (także granatowym), zielonym z oliwkowym i śliwkowym. Najlepszy wybór cieni do makijażu oczu dla wiosen to ciepłe brązy, miedź, pomarańcz oraz róż. Od czerni zaś w przypadku typu urody wiosna w makijażu oczu znacznie lepsza będzie szarość. Kobiety o typie urody lato najlepiej będą wyglądać w pastelowym makijażu oczu, świetnie też będzie wyglądać makijaż oczu oparty o modną cytrynową żółć lub turkus. I na koniec typ urody jesień to barwy natury, ciepłe brązy, rudy, naturalna zieleń, pomarańczowy i złoty. W takich właśnie barwach makijażu uroda jesieni prezentuje się najlepiej.

I wreszcie, by makijaż odpowiednio wykonać, należy zastosować właściwe akcesoria kosmetyczne, takie jak pędzelki do makijażu oczu, którymi rozprowadzisz cienie do oczu, szczoteczki do rzęs oraz sztuczne rzęsy, które sprawią, że makijaż oczu będzie jeszcze efektowniejszy, a Ty zabłyśniesz urodą gdziekolwiek się nie pojawisz. Odpowiednie pędzelki do makijażu są szczególnie ważne w przypadku makijażu mineralnego, który nakłada się w specjalny sposób. Makijaż mineralny jest świetny dla osób, których urodę często nadwyręża alergia i podrażnienia skóry twarzy.

Zobacz: wellonie.i-wro.pl