Tani nocleg we Wrocławiu

Chyba żadne inne miasto, tak jak Wrocław (może jeszcze Kraków i Poznań) nie łoży tylu środków na promocję samego siebie. Z jednej strony Wrocław stara się pokazać jako miasto historyczne, oferujące niezliczone atrakcje, zabytki i prezentujące wiele dóbr kultury – Ostrów Tumski, Opera, Katedra, budowane właśnie Narodowe Forum Muzyki oraz rozmaite festiwale to główne atuty Wrocławia. Z drugiej strony pokazuje się także jako miasto mające zawsze otwarte drzwi na młodych, mające im wiele do zaoferowania. W tym wypadku także nie jest to fikcja – setki klubów, pubów i kafejek, koncerty i festiwale adresowane właśnie do młodzieży i studentów z pewnością stanowią nieodpartą wręcz atrakcję. Niestety – mimo tak wielu opisanych wyżej atutów Wrocław ma jedno, ale dość poważne, „ale”

Owym „ale” jest kwestia noclegów – tani nocleg we Wrocławiu to marzenie niejedno odwiedzającego go turysty. Marzenie niestety zazwyczaj nie zrealizowane. Co prawda Wrocław chwali się swoją, całkiem pokaźną trzeba przyznać, ilością miejsc noclegowych, ale porażająca większość z nich oferowana jest przez wielkie hotele, które wabią co prawda wspaniałymi warunkami, widokiem z okien i położeniem, ale skutecznie odstraszają swą ceną.

Jedynym wyjściem dla niezamożnego turysty jest hostel Wrocław, a tych – na szczęście – ostatnimi czasy przybywa, i to w dość szybkim tempie. Oznacza to, że coraz więcej osób przyjeżdżających do Wrocławia ma możliwość znalezienia noclegu za przystępną, niekiedy wręcz niską cenę. Miejmy nadzieję, że przybytków takich powstanie jeszcze więcej, co przełoży się na licznie odwiedzających nas turystów.