Wydajne rolnictwo

Nie potrzebujesz dużego ogrodu, aby wyprodukować duże zbiory. Uprawa warzyw o wysokiej wydajności to łatwy sposób na maksymalizację przestrzeni do uprawy. Uprawy o wysokiej wydajności to takie, które produkują najwięcej żywności na metr kwadratowy ogrodu. Istnieje wiele wspaniałych stron o uprawie większej ilości żywności przy mniejszej ilości miejsca tutaj polecam stronę biuletyn.agro.pl

Uprawiam wysokowydajne ogrodnictwo we własnym ogrodzie z podniesionym łóżkiem, a oto kilka moich ulubionych upraw, które dają najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki:

Groch. Świeżo zerwany groszek to prawdziwa uczta ogrodowa, a większość z nas pożera, stojąc w grządce grochu. Podobnie jak fasola szparagowa, groszek jest uprawiany pionowo, zajmując minimum miejsca w ogrodzie, ale dając obfite plony przez kilka tygodni. Uwielbiam eksperymentować z różnymi odmianami grochu.

Cukinia.  Cukinia jest często uważana za zbira ogrodowego, rośnie energicznie i zajmuje więcej niż sprawiedliwą część przestrzeni. Jednak rośliny cukinii to także fabryki żywności, które wypompowują absurdalnie obfite plony.

Pomidory.  Pomidory są  uprawą ogrodniczą nr 1 w Ameryce Północnej, ale są również warzywami o wysokiej wydajności, które mogą dawać obfite plony przez dłuższy czas.

Istotne są też odstępy między rzędami, tutaj odsyłam do obszernego artykułu http://www.biuletyn.agro.pl/uprawa/zawezenie-odstepow-wyzsze-plony/